0
Posted in Porady
9 marca 2018

Wymiana amortyzatora

Tama66 / Pixabay

Podróżując samochodem ciężarowym prędzej, czy później dojdzie do sytuacji, w której potrzebne będą części do ciężarówek. Nic nie jest wieczne, weźmy za przykład amortyzatory.

Amortyzatory, czyli przykład granicy między bezpieczeństwem a zagrożeniem

Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć — amortyzatory odgrywają bardzo ważną rolę, jeżeli chodzi o nasze bezpieczeństwo. Można dodać do tego także jakość prowadzenia samochodu. Niemniej mimo wszystko ludzie zapominają o roli amortyzatorów i niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w której wymiana amortyzatora następuje dopiero w przypadku sporego zużycia.

Warto w tym momencie podkreślić, że amortyzator odpowiada za kontakt koła z podłożem w możliwie najdłuższym czasie. W zasadzie wystarczy to za cały komentarz do tego, jak ważny jest odpowiedni stan amortyzatorów.

Kiedy sprawdzić stan amortyzatorów?

Sprawdzenie stanu amortyzatorów powinno mieć miejsce średnio raz w roku, konkretnie podczas corocznego badania technicznego (naturalnie musi się na to zdecydować diagnosta). Dobrze też pamiętać, że podczas zmiany koła mamy okazję zwrócić uwagę na stan amortyzatora.

Tagged with: ,

Comments & Reviews

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*