0
Posted in Bez kategorii
13 kwietnia 2018

Pełna realizacja dużego zlecenia transportowego

Pełna realizacja dużego zlecenia transportowego musi zostać dobrze przygotowana pod każdym względem. W przypadku wyjazdu taboru poza granice kraju należy uzyskać różnego rodzaju pozwolenia i atesty oraz dokładnie dowiedzieć się, jakie zasady ruchu drogowego obowiązują w państwie położonym w innym rejonie świata. Jest to bardzo ważne, ponieważ kierowcy tirów nie stosujący się do przepisów panujących w regionie, przez który przejeżdżają mogą zostać ukarani mandatem, a nawet zatrzymani co sprawi, że nie zrealizują otrzymanego przez siebie zlecenia. Taka sytuacja może narazić ich na zwolnienie z pracy i poważne problemy prawne, a całą firmę przewozową na duże straty finansowe.

Inną ważną kwestią, którą powinni rozwiązać kierowcy ciężarówek przed wyjazdem za granicę z dużą ilością towaru jest dokonanie wyboru najkrótszej i najszybszej drogi. Muszą oni stale uaktualniać posiadane przez siebie mapy i korzystać z internetowych przewodników, w których znajdą informacje o robotach drogowych czy czasowych zamknięciach niektórych z odcinków dróg, które planują przemierzać. Dużym udogodnieniem dla nich jest także posiadanie GPS-a, który został wcześniej dobrze ustawiony i wyposażony w nowoczesne akcesoria pozwalające na stałe monitorowanie temperatury panującej na drodze i stopnia zachmurzenia czy zamglenia. Dzięki temu kierowca tira będzie mógł przed wyjazdem w dalszą część trasy przygotować odpowiednie sprzęty i narzędzia z których skorzysta podczas prac załadunkowych lub rozładunkowych.

Odpowiednie przeprowadzenie wszystkich etapów prac załadunkowych jest kolejną kwestią, jaką należy brać pod uwagę podczas organizowania dużego zlecenia transportowego. Wybór najlepszych pasów transportowych przeznaczonych do towarów o określonej masie i wielkości oraz kątowników i mat antypoślizgowych czy palet sprawi, że kierowca nie będzie musiał wprowadzać przerw podczas jazdy i przeładowywać posiadanych przez siebie mebli, maszyn czy urządzeń lub sypkich przedmiotów.

Tagged with: , , ,

Comments & Reviews

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*