0
Posted in Porady
9 kwietnia 2018

Ozdobne oświetlenie tira

Miłośnicy amerykańskiego kina drogi z pewnością kojarzą jeden, charakterystyczny element, wyróżniający tamtejsze ciężarówki. Jest to rzecz jasna bardzo efektowne oświetlenie, jakiego używają kierowcy ciężarówek do nadania indywidualnego charakteru swoim maszynom.

Żarówki o wielkiej mocy

Oczywiście na pierwszy rzut oka wygląda to na zabawę dużych chłopców, którzy chcą sobie wzajemnie zaimponować. Jest w tym ziarno prawdy, jednakże patrzyć na tą kwestię należy przez pryzmat charakteru tej dość ciężkiej pracy, która wymaga od kierowców wiele poświęceń i wyrzeczeń.

Nie powinno więc nikogo dziwić, iż w miejscu, w którym trucker spędza większość swojego życia chciałby się poczuć choć odrobinę jak we własnych czterech ścianach. Nadawanie ciężarówce indywidualnego charakteru jest jedną z dróg do osiągnięcia tego zamierzenia.

W środku i na zewnątrz

Dodawanie specjalnego oświetlenia do ciężarówek to zadanie dość proste. Co szczególnie istotne na rynku można dostać specjalne tego typu akcesoria do tirów. Świecące tabliczki, stylizowane na tablice rejestracyjne, na których umieszcza się imię lub pseudonim danego kierowcy to tylko jeden z przykładów.

We wcześniejszych latach chęć montażu tego typu akcesoriów oznaczała konieczność dość drastycznej ingerencji w system elektryczny danego pojazdu. Żarówki wówczas stosowane posiadały bowiem dość spory amperaż, toteż do ich zasilania potrzebna była stosunkowo duża ilość energii i jednocześnie zastosowanie przewodów o stosownym przekroju.

Obecnie, w dobie wszechobecnych diod typu led problem jest o wiele prostszy w rozwiązaniu. Diody bowiem potrzebują diametralnie mniejszej ilości energii i zarazem przewodów o niewielkim przekroju. Do zasilania kompletnego zestawu diodowego wystarczy jeden zasilacz, o mocy kilkudziesięciu wat.

Kupić można także gotowe

W sklepach oferujących części do tirów bez problemu można znaleźć również akcesoria oświetleniowe. I to zarówno kompletne ich zestawy, jak również pojedyncze elementy, z których można złożyć zestaw na miarę własnych oczekiwań.

Tagged with: ,

Comments & Reviews

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*